Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Laureaci i Finaliści Olimpiad

Laureaci i Finaliści Olimpiady Wiedzy Technicznej od roku 1975

Rok szkolny Olimpiada Miejsce rozgrywania zawodów centralnych Laureaci i finaliści
1974/1975 I OWT Warszawa 1975 Jerzy Gaździński - laureat (I m), opiekun: mgr inż. J. Nodzyński
1984/1985 XI OWT Warszawa 1985 Paweł Wójcik - finalista, opiekun: mgr L. Musiał
1988/1989 XV OWT Warszawa 1989 Leszek Tokarski - laureat, opiekun: mgr L. Musiał
1993/1994 XX OWT Kielce 1994 Andrzej Majcher - finalista, opiekun: mgr inż. A. Łanuszka*)
1994/1995 XXI OWT Rzeszów 1995 Konrad Wazl - finalista
1995/1996 XXII OWT Kołobrzeg 1996 Tomasz Dajda - laureat, Paweł Krzywdziński - laureat, Sebastian Adamczyk - finalista, Jacek Gruszczyński - finalista, Grzegorz Hełdak - finalista
1996/1997 XXIII OWT Tarnów 1997 Tomasz Dajda - laureat
1997/1998 XXIV OWT Częstochowa 1998 Dariusz Pomykalski - finalista
1998/1999 XXV OWT ZSŁ, Kraków 1999 Roman Majerczak - laureat, Marek Gibek - finalista, Ryszard Karnia - finalista
1999/2000 XXVI OWT Łódź 2000 Wiktor Krzak - laureat, Ryszard Karnia - laureat, Roman Majerczak - finalista
2000/2001 XXVII OWT Chorzów 2001 Wiktor Krzak - finalista
2001/2002 XXVIII OWT Szczecin 2002 Artur Andrzejewski - finalista, Damian Górski - finalista, Rafał Majcher - finalista, Łukasz Zemła - finalista
2002/2003 XXIX OWT Chorzów 2003 Tomasz Pędzimąż - laureat, Artur Tekieli - laureat, Rafał Majcher - laureat, Artur Andrzejewski - finalista
2003/2004 XXX OWT Sandomierz 2004 Robert Fiołek - finalista, Mirosław Wrona - finalista
2004/2005 XXXI OWT Zielona Góra 2005 Konrad Gałczyński - finalista, Mirosław Wrona - finalista
2005/2006 XXXII OWT Radom 2006 Sebastian Koryciak - laureat, Mateusz Knapik - finalista, Mateusz Panuś - finalista
2006/2007 XXXIII OWT Chorzów 2007 Sławomir Nowak - finalista, Rafał Trójniak - finalista, Wojciech Tekiela - finalista
2007/2008 XXXIV OWT Szczecin 2008 Tomasz Półtorak - laureat I m., Krzysztof Bębenek - laureat III m., Piotr Mars - laureat IX m., Paweł Banachowicz - finalista, Piotr Czuma - finalista, Franciszek Włodarz - finalista, Wojciech Tekiela - finalista, Mateusz Zaczek - finalista
2008/2009 XXXV OWT Nowy Sącz 2009 Wojciech Król - finalista
2009/2010 XXXVI OWT Gorzów Wielkopolski 2010 Maciej Kucia - laureat I m., Andrzej Ścisłowski - finalista
2010/2011 XXXVII OWT Siedlce 2011 Tomasz Kańka - laureat III m., Tomasz Jaśkowiec - laureat - VIII m., Grzegorz Kozdęba - finalista, Grzegorz Łach - finalista, Grzegorz Piper - finalista.
2011/2012 XXXVIII OWT Ostrowiec Świętokrzyski 20-22.04.2012 Marcin Śladowski - laureat V m., Tomasz Jaśkowiec - finalista, Piotr Nawara - finalista, Marcin Sobas - finalista.
2012/2013 XXXIX OWT Uniwersytet Technologiczno-Przrodniczy, Bydgoszcz 12-14.04.2013 Tomasz Łaguz - laureat II m., Marcin Śladowski - laureat VII m., Patryk Jarosz - laureat VIII m., Tomasz Święchowicz - finalista 13 m., Marcin Sobas - finalista 16 m., Jakub Muszyński - finalista 24 m.
2013/2014 XL OWT

Politechnika Świętokrzyska, Kielce,
10-13.04.2014

W grupie elektryczno-elektronicznej Filip Oleszek - laureat V m. Uczestnicy finału: Patryk Jarosz, Robert Łabuz.
2014/2015 XLI OWT Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Chełm,
27-29.03.2015
W grupie elektryczno-elektronicznej: Dominik Górni - laureat I m., Patryk Jarosz - laureat II m., Kamil Podsiadło - finalista VIII m., Wojciech Krakowiak - finalista XII m., Robert Łabuz - finalista XV m., Filip Oleszek - finalista XX m., Dawid Włodarczyk - finalista XXI m, Dawid Chorąży - XXVIII m., Patryk Gocal - XXXIII m.

 

W latach 1974-2015 w sumie 25 tytuły laureata i 46 tytułów finalisty.

*) opiekunem olimpijczyków od roku 1989 jest mgr inż. Andrzej Łanuszka

Laureaci i Finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej od roku 1989

Przygotowywani pod kierunkiem mgr. inż. Andrzeja Łanuszki

Rok szkolny Olimpiada Miejsce rozgrywania zawodów centralnych Laureaci i finaliści
1988/1989 XIII OWEiE ZSE Nr 1 Kraków 1989 Marcin Rajda - laureat III m. Piotr Smulski - laureat V m. zespołowo ZSŁ - II m
1989/1990 XIV OWEiE ZSE, Lublin 1990 Mariusz Musiał - laureat II m. Przemysław Bazarnik - laureat IV m. zespołowo ZSŁ - I m.
1991/1992 XVI OWEiE ZST, Tarnów 1992 Paweł Bargieł - finalista VIII m.
1992/1993 XVII OWEiE ZSŁ, Kraków 1993 Jacek Gruca - laureat I m. Piotr Sułocha - finalista VII m. zespołowo ZSŁ - II m.
1993/1994 XVIII OWEiE ZSE, Rzeszów 1994 Jacek Gruca - laureat I m. Andrzej Majcher - laureat III m. zespołowo ZSŁ - I m.
1994/1995 XIX OWEiE ZSEM, Nowy Sącz 1995 Jacek Gruszczyński - laureat II m. Paweł Krzywdziński - finalista VII m. zespołowo ZSŁ - II m.
1995/1996 XX OWEiE ZSE Nr1, Kraków 1996 Jacek Gruszczyński - laureat I m. Paweł Krzywdziński - finalista VII m. zespołowo ZSŁ - III m.
1996/1997 XXI OWEiE ZSE, Kielce 1997 Jakub Hunia - laureat I m. Tomasz Dajda - laureat V m. zespołowo ZSŁ - I m. oraz I m. we współzawodnictwie o nagrodę firmy Novell dla najlepiej kształcącej szkoły w kierunku elektrycznym i ektronicznym
1997/1998 XXII OWEiE ZSE, Nisko 1998 w grupie elektrycznej: Roman Majerczak - finalista XI m.
1998/1999 XXIII OWEiE ZSEE, Wałbrzych 1999 w grupie elektronicznej: Grzegorz Wójcik - laureat III m. Jarosław Mazgaj - finalista XII m. zespołowo ZSŁ - III m. w grupie elektrycznej: Roman Majerczak - laureat IV m.
1999/2000 XXIV OWEiE ZSŁ, Gliwice 2000 w grupie elektronicznej: Roman Majerczak - finalista X m. w grupie elektrycznej:Grzegorz Talar - finalista IX m. Wiktor Krzak - finalista XI m.
2000/2001 XXV OWEiE ZSMEiE, Toruń 2001 w grupie elektronicznej: Łukasz Zemła - laureat IV m. Wiktor Krzak - laureat V m. zespołowo ZSŁ - II m.
2001/2002 XXVI OWEiE ZSTiO, Katowice 2002 w grupie elektrycznej: Rafał Majcher - laureat II m. zespołowo ZSŁ - III m.
2002/2003 XXVII OWEiE Regionalne Centrum Edukacji, Nisko 2003 w grupie elektronicznej: Artur Andrzejewski - laureat III m. zespołowo ZSŁ - I m. w grupie elektrycznej: Artur Tekieli - laureat III m. Andrzej Wolak - laureat V m. zespołowo ZSŁ - III m.
2003/2004 XXVIII OWEiE ZST, Leżajsk 2004 w grupie elektronicznej: Piotr Stachura - laureat I m. Konrad Gałczyński - laureat III m. zespołowo ZSŁ - I m. w grupie elektrycznej: Andrzej Wolak - laureat I m. Artur Tekieli - finalista IX m. zespołowo ZSŁ - I m.
2004/2005 XXIX OWEiE ZSE, Białystok 2005 w grupie elektronicznej: Andrzej Wolak - laureat III m. Piotr Stachura - laureat IV m. zespołowo ZSŁ - I m. w grupie elektrycznej: Mirosław Wrona - laureat VI m. Konrad Gałczyński - finalista XI m.
2005/2006 XXX OWEiE ZSŁ, Kraków 2006 w grupie elektronicznej: Mateusz Panuś - laureat I m. Sebastian Koryciak - finalista VII m. zespołowo ZSŁ - I m. w grupie elektrycznej: Sławomir Nowak - laureat I m. Mateusz Knapik - laureat V m. zespołowo ZSŁ - I m.
2007/2008 XXXI OWEiE ZSM-E, Żywiec 2008 w grupie elektronicznej: Paweł Banachowicz - laureat III m. Wojciech Tekiela - laureat IV m. zespołowo ZSŁ - II m. w grupie elektrycznej: Piotr Czuma - laureat IV m. Piotr Mars - finalista IX m. zespołowo ZSŁ - I m.
2008/2009 XXXII OWEiE ZS nr 2, Dębica 2009 Zespołowo ZSŁ - I m. w grupie elektrycznej: Grzegorz Janas - laureat II m. Maciej Janus - laureat VI m., w grupie elektronicznej: Paweł Szuba - laureat VI m., Andrzej Ścisłowski - finalista VIII m.
2009/2010 XXXIII OWEiE ZS Ponadgimnazjalnych nr 3 i 5, Krosno 2010 w grupie elektrycznej: Maciej Janus - laureat I m., w grupie elektronicznej: Andrzej Ścisłowski - laureat III m. Paweł Szuba - laureat IV m., zespołowo ZSŁ - 1 m., w grupie teleinformatycznej: Tomasz Kańka - laureat II m.
2010/2011 XXXIV OWEiE Akademia Górniczo-Hutnicza, Zespół Szkół Mechanicznych Nr 1, Zespół Szkół Łączności, Zespół Szkół Elektrycznych Nr 1, Centrum Kształacenia Praktycznego, Zespół Szkół Energetycznych, Kraków 2011 w grupie elektronicznej: Tomasz Jaśkowiec - finalista IX m., w grupie teleinformatycznej: Tomasz Kańka - laureat II m., Michał Korus - laureat III m.
2011/2012 XXXV OWEiE Zespół Szkół Politechnicznych "ENERGETYK"
Zespół Szkół Nr 5, Wałbrzych 29-30.03.2012
w grupie elektrycznej: Marcin Śladowski - laureat III m., w grupie elektronicznej: Adrian Bober - finalista IX m., w grupie elektroniki medycznej: Piotr Nawara - laureat II m., Marcin Sobas - laureat V m., w grupie teleinformatycznej: Michał Gędłek - laureat VI m.
2012/2013 XXXVI OWEiE Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha, Jarosław
21-22.03.2013
w grupie elektronicznej: Marcin Śladowski - laureat I m., w grupie elektroniki medycznej: Piotr Nawara - laureat I m., Marcin Sobas - laureat IV m., w grupie teleinformatycznej: Michał Gędłek - laureat III m., w grupie elektrycznej: Dominik Górni - laureat IV m.
2013/2014 XXXVII OWEiE Zespół Szkół Elektronicznych, Lublin
27-28.03.2014
w grupie elektronicznej: Marcin Śladowski - laureat I m., w grupie elektrycznej: Dominik Górni - laureat I m., w grupie elektroniki medycznej: Robert Łabuz - laureat I m., Grzegorz Węgrzyn - laureat II m., w grupie teleinformatycznej: Patryk Jarosz - finalista VII m.
2014/2015 XXXVIII OWEiE Zespół Szkół im .Bolesława Prusa, Częstochowa
31.03.2015
w grupie elektronicznej: Dominik Górni - laureat I m., Grzegorz Węgrzyn - laureat II m., Robert Łabuz - laureat V m., Dawid Włodarczyk - laureat VI m. W grupie teleinformatycznej: Patryk Jarosz - laureat V m., Marek Lewiński - laureat VI m.

 

W latach 1988-2015 w sumie 57 tytułów laureata i 16 tytułów finalisty.

Laureaci i Finaliści Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA" od roku 2007

Przygotowywani pod kierunkiem mgr. inż. Andrzeja Łanuszki

Rok szkolny Edycja Olimpiady Miejsce rozgrywania zawodów centralnych Laureaci i finaliści
2006/2007 IX Akademia Morska, Wydział Elektryczny, Gdynia 2007 w grupie elektronicznej: Rafał Trójniak - laureat IV m. Sławomir Nowak - laureat VI m. Sylwester Kowalkowski - laureat VII m. Paweł Banachowicz - finalista X m.
2007/2008 X Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wydział Telekomunikacji
i Elektrotechniki, Bydgoszcz 2008
w grupie elektronicznej: Wojciech Tekiela - laureat II m. Krzysztof Bębenek - finalista VII m. w grupie elektrycznej: Piotr Mars - finalista VI m.
2008/2009 XI Politechnika Wrocławska Wydział Elektryczny Wrocław 2009 w grupie elektroniczo-telekomunikacyjnej: Łukasz Waligórski - laureat II m. w grupie elektrycznej: Maciej Janus - X m. Grzegorz Janas XIV m.
2009/2010 XII Uniwersytet Zielonogórski, Wydział Elektrotechniki, Informatyki
i Telekomunikacji, Zielona Góra 2010
w grupie elektroniczo-telekomunikacyjnej: Łukasz Waligórski - wyróżnienie VI m. Paweł Szuba - wyróżnienie VII m. Andrzej Ścisłowski - finalista XII m. w grupie elektrycznej: Maciej Janus - finalista III m.
2010/2011 XIII Politechnika Łódzka, Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Automatyki i Informatyki, Łódź 2011 w grupie elektronicznej: Tomasz Jaśkowiec - laureat II m. w grupie elektrycznej: Marcin Śladowski - laureat V m. (wyróżnienie), w grupie teleinformatycznej: Tomasz Kańka - laureat II m. (pierwszego miejsca nie przyznano), Kszysztof Wyżga - laureat IV m. (wyróżnienie).
2011/2012 XIV Akademia Morska, Wydział Elektryczny, Gdynia 13-15.03.2012 w grupie elektronicznej: Tomasz Jaśkowiec - finalista VII m., w grupie elektrycznej: Marcin Śladowski - laureat I m.
2012/2013 XV Uniwersytet Technologiczno-Przrodniczy, Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki, Bydgoszcz 14-16.03.2013 w grupie elektronicznej: Marcin Śladowski - laureat I m., Marcin Sobas - finalista VIII m., Jakub Muszyński - uczestnik finału XII m., w grupie elektrycznej: Dominik Górni - finalista VI m.
2013/2014 XVI Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Nowy Sącz 17.03.2014 w grupie elektronicznej: Marcin Śladowski - laureat I m., w grupie elektrycznej: Dominik Górni - laureat I m.
2014/2015 XVII Politechnika Rzeszowska, Rzeszów 16-17.03.2015 w grupie elektronicznej: Dominik Górni - laureat IV m., w grupie teleinformatycznej Patryk Jarosz - laureat III m.
Finaliści w grupie elektronicznej: Łukasz Czekaj XI m., Wojciech Krakowiak XIII m., Robert Łabuz XIV m. 

 

W latach 2006-2015 w sumie 17 tytułów laureata i 11 tytułów finalisty.