Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.


Aktualności

20-09-2019 ENGLISH THEATRE WORKSHOP

Serdecznie zapraszamy uczniów na warsztaty teatralne w języku angielskim. Zajęcia pomogą Wam rozwinąć szeroką gamę umiejętności aktorskich, takich jak mimika, ruch sceniczny,  emisja głosu czy wyrażanie uczuć i emocji. Jest to świetna okazja do szlifowania umiejętności językowych w przyjaznej atmosferze oraz bliskiego spotkania z literaturą anglojęzyczną. Celem jest także przygotowanie Was do wystąpienia na deskach teatru podczas konkursów teatralnych.

Warsztaty ruszają od października. Zainteresowanych prosimy o zapisanie się na zajęcia drogą mailową do 27 września. 

Zapisy i szczegóły u opiekuna koła:

Monika Kubik (mkubik@tl.krakow.pl, gabinet 104A)

18-09-2019 Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA p. Danuta Gajek

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019.

W ramach akcji "Sprzątanie Świata 2019" na terenie Zespołu Szkół Łączności w dniu 20 września (piątek) odbędzie się zbiórka surowców wtórnych (makulatura, nakrętki, butelki plastikowe).
Przyniesione surowce będą odbierane na parterze w godzinach 7:30 - 13:00.

P.S.
Za udział w w/w akcji można uzyskać ocenę celującą wagi 1 z biologii, geografii, edukacji prozdrowotnej. Prosimy, aby przynosić zważoną makulaturę.
Prosimy także o sprzątanie wyznaczonych obszarów wokół szkoły ( mapka na tablicy w pokoju nauczycielskim).

Organizatorzy:  Małgorzata Dziura, Halina Flis-Paciorek, Danuta Gajek, Barbara Wakszyńska.

18-09-2019 HackYeah! - sukces naszych uczniów i absolwentów.

To był świetny weekend dla uczniów i absolwentów naszej szkoły! 15 września, po 24 godzinach programowania i następnych trzech oczekiwania oraz prezentacji, 6-osobowy zespół programistów wbiegł na scenę, by odebrać nagrodę główną - 10.000zł w kategorii "Future of Media" od samego Ringier Axel Springer, właściciela Onetu, Forbesa, Business Insidera czy jakdojade.

A to wszystko na największym stacjonarnym Hackathonie w Europie - HackYeah! Serdeczne gratulacje dla zespołu młodych talentów. Uczniów: Eryk Dziedzic (3IB), Daniel Mika (4IA), Szymon Kurowski (4IA) oraz absolwentów: Łukasz Potaczek, Paweł Malina, Mateusz Marchewka (ubiegłoroczna 4IA).

W przeciągu zaledwie jednej doby, Panowie stworzyli wtyczkę do przeglądarki, która przy użyciu sztucznej inteligencji wykrywa fake newsy, wyciąga najważniejsze informacje z artykułów oraz porównuje je do artykułów z innych stron bez wychodzenia z okna przeglądarki.

Gratulacje składała im sama dyrektor kreatywna grupy Onet, a Panowie znaleźli się w artykule Business Insider Polska. Brawo! 3200 kodujących na sali, a pośród nich Nasi zwycięzcy!

18-09-2019 MAPA

Zapraszamy (zwłaszcza uczniów klas pierwszych) do korzystania z mapy ZSŁ.

http://mapa.tl.krakow.pl/

18-09-2019 Konkurs PLAN NA START

Kolejne zwycięstwo uczniów naszej szkoły! Również w ostatni weekend, uczniowie klasy 4IA, Jakub Szydłowski i Agnieszka Pałka brali udział w finale konkursu "Plan na Start" organizowanego przez prywatną Uczelnię Biznesu im. R. Łazarskiego - ASBiRO w Warszawie. Do konkursu zgłosili biznes, nad którym uczniowie naszej szkoły (w większej, bo 7 osobowej grupie) pracują już od roku, następnie przeszli do drugiego etapu, w którym znacząco wybili się na tle konkurencji.

W przeciągu dwóch dni, trzy razy prezentowali swój startup i odpowiadali na pytania 3 różnych jury, złożonych z doświadczonych przedsiębiorców. Projekt GetDressed został najwyżej oceniony ze względu na profesjonalizm od strony analitycznej, biznesowej, wizualnej oraz poziom innowacji i zaawansowania technologicznego projektu. Kwestie prawne, ekonomiczne czy rynkowe były przez jurorów podważane, by dogłębnie sprawdzić wiedzę i przygotowanie uczestników, ale również realność przedstawianego projektu. Jak widać poniżej młodzi przedsiębiorcy nie ulegli żadnej presji i zajęli pierwsze miejsce konkurując z 45 innymi projektami, tworzonymi przez studentów i przedsiębiorców. Nagroda główna to stypendium w wysokości 10 tys. złotych oraz dostęp do wszystkich materiałów szkoleniowych uczelni.

Niemały szok wzbudził wiek uczestników, który pozostał tajemnicą aż do momentu przemówienia przy odbiorze nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


18-09-2019 Uroczyste upamiętnienie ofiar agresji ZSRR 17 IX p.Tadeusz Januszek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 IX poczet sztandarowy ZSŁ wziął udział w uroczystych obchodach upamiętniających ofiary agresji ZSRR na Polskę z 17 IX 1939 roku.


11-09-2019 Konkurs fotograficzny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA!
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs fotograficzny
pt. Wspomnienia z wakacji...

     Prosimy o dostarczenie 3 podpisanych zdjęć w postaci papierowej (w formacie 15 cm  x 21 cm) oraz elektronicznej (biblioteka@tl.krakow.pl) do 18 października 2019.

fot. Pixabay

10-09-2019 Gala finałowa konkursu Sonderaktion Krakau p. Tadeusz Januszek                 04.09. 2019 w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, rozstrzygnięty został konkurs Sonderaktion Krakau i Tajna Organizacja Nauczycielska TON podczas II wojny światowej. Finalistami konkursu zostali nasi ubiegłoroczni absolwenci Andrzej Para i Jan Kost.

 

 

Gratulujemy!

09-09-2019 Kiermasz podręczników SU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizacja: Samorząd Uczniowski ZSŁ.

Strony: 180
[1]
[2]
[3]
[dalej→]