Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Aktualności

15-02-2019 DNI OTWARTE ZSŁ

Tydzień Zawodowców

W Łączności o Twojej przyszłości
13 marca 2019 r. w świetlicy ZSŁ od godz. 9.00 do 13.00 będą przyjmowani uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zainteresowani kierunkami kształcenia oferowanymi przez naszą szkołę.

Grupy zorganizowane prosimy o rejestrację pod numerem telefonu: 12 269 15 57 w. 54 u doradcy zawodowego - p. Beaty Nowakowskiej.

Dni Otwarte 2019

16 marca, 27 kwietnia

Zwiedzanie szkoły w godzinach od 9.00-13.00 prosimy o przybycie najpóźniej o godz. 12.00.
W programie: prezentacja dotycząca oferty edukacyjnej szkoły, zwiedzanie pracowni specjalistycznych, studia TV ZSŁ, możliwość zobaczenia internatu.

ZAPRASZAMY!

15-02-2019 Zawody narciarskie p. Beata Więckowska

 

   12.02.2019 r. odbyły się zawody narciarskie w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Michał Styrylski kl. 4 Ib, Oskar Jaworski kl. 1 Ia oraz Kamil Surówka kl. 2K.

Drużynowo zdobyliśmy 1 miejsce, a indywidualnie Michał Styrylski został wicemistrzem Krakowa.

 

Gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach wojewódzkich.

Gratulacje!

15-02-2019 IX Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej p. Anna Szkudlarek

5 Ec nie obroniła tytułu Mistrza ZSŁ w IX Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej.
Absolwenci (5Ec) mimo wielkiej mobilizacji, wsparcia kibiców i uczestnictwa w dwóch ostatnich meczach Piotra Tomporowskiego, który na co dzień studiuje we Wrocławiu, przegrali w meczu finałowym z drużyną Nieważne pod wodzą Wojciecha Brody z kl. 3Eb 0:2 (18:25;18:25) i nie obronili tytułu Mistrza ZSŁ.

W corocznym turnieju siatkówki wzięło udział 9 drużyn. Po dwóch miesiącach sportowych zmagań na szkolnym parkiecie IX MTPS przechodzi do historii.


I miejsce - Nieważne w składzie: Wojciech Broda 3Eb – kapitan, Mateusz Mayer 3Eb, Sebastian Pilch
3Eb, Dawid Burda 2Ed, Mikołaj Pacek 2Id, Maciek Kraczka 3K, Kacper Kurek 2Ea.
II miejsce - 5Ec: Bartosz Pawlik – kapitan, Michał Bączek, Łukasz Tokarczuk, Krzysztof Zdziech, Michał Oleksiak, Mateusz Kowalski, Bartłomiej Mirecki, Piotr Tomporowski, Przemysław Sosenko, Adam Matura.
III miejsce - Iniemamocni: Karol Fundament 3Ia – kapitan, Basia Stec 1Ec, Julia Jamrozik 1Ic, Bartłomiej Smoter 1Ti, Mateusz Gajda 1Ti, Paweł Trybuś 1Id , Łukasz Mayer 2Ea, Jakub Siekacz absolwent 4Ti 2018.
IV miejsce - Klasa 3Ec: Krzysztof Talarczyk – kapitan, Piotr Mosurek, Mariusz Kot, Kacper Kubik, Mikołaj Pietrzyk, Maciej Pawlik.

MVP turnieju wybrano Dawida Burdę z klasy 2Ed.
Gratulujemy Zwycięzcom i serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane nagrody w postaci trenażerów, które uatrakcyjnią lekcje wychowania fizycznego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FB ZSŁ

15-02-2019 Internat p. Justyna Kaleta, p. Dominika Pilch

 

W ramach organizacji czasu wolnego dla młodzieży, odbyła się gra towarzyska „Bingo”.

W rozgrywce liczyła się szybkość, reakcja, spostrzegawczość i oczywiście szczęście. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, było dużo śmiechu i pozytywnych emocji.

Każdy uczestnik został nagrodzony.


15-02-2019 Krakowski Wielobój Siłowy p. Grzegorz Turdza

   W dniu 13.02.2019 roku odbyły się eliminacje do siódmej edycji Krakowskiego Wieloboju Siłowego organizowanego w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wystartowało dziewiętnaście zespołów. Drużyna ZSŁ w składzie:



DAMIAN DURAŁEK   4 Ic
ADAM BYSINA      2 Ea
PAWEŁ BRAŃSKI    4 Ed
oraz
PATRYK SZOSTAK   4 Ic
NORBERT BOROWICZ 4 Ea

zajęła drugie miejsce i awansowała do finału, w którym znalazło się dziesięć najlepszych zespołów.
Dziękujemy zawodnikom za wspaniałą postawę w tych wyczerpujących zawodach i życzymy sukcesu w zmaganiach finałowych.

13-02-2019 II Memoriał Maksyma Szpuleckiego dyr. Tadeusz Piszkowski, Przemysław Cienkosz

   W sobotę 9 lutego 2019r. zagraliśmy po raz drugi dla Maksa.
Nauczycielska reprezentacja ZSŁ, wzmocniona przez Filipa Tatonia, tegorocznego maturzystę z klasy 4Ed, wzięła udział w halowym turnieju piłki nożnej – II Memoriale Maksyma Szpuleckiego, który zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 91 w Nowej Hucie.


Pan Dyrektor Paweł Kucharczyk, kapitan drużyny, grał na pozycji niechętnie powracającego napastnika, rozglądającego się i poszukującego…
Estetycznie ubrany zespół stworzyli:
Tadeusz Piszkowski – stabilny bramkarz z dostojnymi, ale nieco spóźnionymi interwencjami;
Robert Dulowski – cień nieustępliwego defensora;
Paweł Koszałka – napastnik obrotowy;
Paweł Najman – siła naporu fizycznego, napastnik próbujący utrzymać równowagę;
Krzysztof Janik – piłkarskie nawiązanie do łącznościowego Zielińskiego;
Przemysław Cienkosz – piłkarz uniwersalny, dobrze operujący ruchliwą dłonią i donośnym głosem;
Filip Tatoń 4Ed – siła młodości, poparta szybkością i sprytem boiskowym.
Nauczyciele zagrali ambitnie. Mecze przeplatane były spotkaniami z Rodziną Maksa i prezentacją teledysku poświęconego naszemu przedwcześnie Zmarłemu Koledze.
 

13-02-2019 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

 

 

TURNIEJE SZACHOWE im. Dra Romana Dębickiego, (nr 8,9,10)

CZWARTKI: 28.02, 07.03, 14.03

GODZ.14.50, jedna z sal: 110-112.

11-02-2019 1%

ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA Z PROŚBĄ O PRZEKAZANIE NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY 1% PODATKU

Wypełniając PIT w rubryce "cel szczegółowy" należy wpisać:  Kraków, Zespół Szkół Łączności.

Nr KRS 0000052078

NIE ZMARNUJEMY TYCH PIENIĘDZY.

 

   Z funduszy 1% wpłaconych na rzecz ZSŁ została wykonana podłoga z gresu szkliwionego w sali 209.  Zakupiono również tablice korkowe do eksponowania ogłoszeń ne terenie szkoły, system tablic do prezentacji wystaw przygotowywanych przez uczniów i nauczycieli, fotel obrotowy oraz nowości książkowe do biblioteki.

Można skorzystać z darmowego programu do rozliczania PIT-ów

11-02-2019 Zawody snowboardowe p. Beata Więckowska

8.02.2019 r. odbyły się zawody snowboardowe w ramach KOM.

Nasza drużyna w składzie:

Sławomir Sajka kl. 1 Ea, Radosław Ludwig kl. 4 Ec oraz Stefan Kowalczyk kl. 3 Ic wywalczyła zespołowo I miejsce i awansowała do zawodów wojewódzkich.


W klasyfikacji indywidualnej Sławomir Sajka wywalczył tytuł Mistrza Krakowa.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.

11-02-2019 DZIEŃ CHOREGO p. Beata Sosenko

11 lutego jest Światowym Dniem Chorego.
Mieszkańcy internatu włączyli się do akcji:

" Wszystkiego dobrego dla chorego - poślij dobrą myśl choremu"


Inicjatorem akcji jest Fundacja "Dr. Clown"

 

Więcej o akcji

Dziękujemy za wzięcie udziału w akcji!

Strony: 170
[1]
[2]
[3]
[dalej→]